Category: 
Sort by: 

O'Neal, Wendy Assistant Principal
Jamison, Matthew Principal
Campo, Thomas Assistant Principal
Pfizenmayer, Jack Interim Athletic Director

Andersen, Amy American Sign Language Teacher
Barnes, Christine English Teacher
Baruffi, Paul Special Education Teacher
Brau, Pamela Extension School English Teacher
Brennan, Terri World Language Team Leader
Brigden, Wayne Science Teacher
Bristol, Andrew Social Studies Teacher
Bruno, John Psychology Teacher
Burke, Shawn Math Teacher
Capizola, Giovanna World Language Teacher
Casteen, Laurie Speech Language Pathologist
Castellini, David Technology Teacher
Cathcart, Debbie Business Technology Teacher
Chojnacki, Bryan Social Studies Teacher
Citta, Robert Science Teacher
Clark, Chris Social Studies Teacher
Clarke, Elizabeth Math Teacher
Colon-Smith, Brenda World Language Teacher
Conroy, James Special Education Teacher
Cook, Corrine Family and Consumer Science Teacher
Cox, Heather Art Teacher
Cox, Sonja Team Leader-Departement of Mathematics
Cox, Tym Social Studies/Music Teacher
Cunningham, Kelly English Teacher
Daniel, Barbara Social Studies Team Leader
Dean, Jennifer Science Teacher
DePasquale, Amy English Teacher
DiBartolo, Angelo Social Studies Teacher
Dill, Michelle Math Teacher
DiLorenzo, Georgina World Language Teacher
DiMatteo, Samantha Math Teacher
Dombrosky, Rubina Art Teacher
Earl, Brent Business Technology Teacher
Elco, Sharon French Teacher
Ferrante, David Technology Teacher
Fleming, Mimi Social Studies Teacher
Frederick, Thomas Special Education Teacher
Georges, Catherine Science Teacher
Ghanavati, Kathleen Science Teacher
Greenfield, Mary World Language Teacher
Grimley, Eric Social Studies Teacher
Halliday, Kelly Math Teacher
Henry, Trish Social Studies Teacher
Hirsch, Edward Special Education Teacher
Humes, Kevin English Teacher
Jesperson, Kim Math Teacher
Johnson, Walter TV/Media Teacher
Kelley, Timothy Health & Physical Education Teacher
Kelly, Beth Health & Physical Education Teacher
Kelly, Helene Special Education Teacher
Kelly, Patricia Special Education Teacher
King, Brian Latin & Greek Teacher
Kline, Catherine Health & Physical Education Teacher
LaTorre, Joseph Health and Physical Education Teacher
Masters, Beverlee Special Education Teacher
Matthews, Sean Health & Physical Education Teacher
Matusz, Paul Art Teacher
McCoy, Jenna English Teacher
McGrath, Shane Health and Physical Education Teacher
McLaughlin, Paul Math Teacher
McMaster, Nicole Special Education Team Leader
McNally, George Math Teacher
McNally, Wendy Math Teacher
Mensinger, Craig Business and Technology/Performing Arts Team Leader
Miley, Lauren Spanish Teacher
Millar, Rosemary School Nurse
Monteleone, James Special Education Teacher
Mullen, Abby Health & Physical Education Teacher
Musick, Kathleen Health & Physical Education Teacher
Nickles, William Business Technology Teacher
Norton, Sharon Business Technology Teacher
O'Neill, Lisa Special Education Teacher
Oster, Matthew Science Team Leader
Palmer, Adriana Art Teacher
Palomeque, SeƱora Spanish Teacher
Park, Thomas Business Teacher
Pesda, Michelle English Teacher
Pesda, William Social Studies Teacher
Pohlidal, Kirby Family & Consumer Science Teacher
Pomatto, Michael Science Teacher
Preis, Alyssa-Rae Health & Physical Education Teacher
Purdue, Mr. Social Studies Teacher
Rainear, Scot Math Teacher
Reinhold, Daniel Science Teacher
Ritti, Edward Math Teacher
Santoro, Rebecca English Teacher
Schmid, Ashley English As A Second Language Teacher
Schwartz, Donna Music Teacher
Sera, Jennifer Math Teacher
Sheldon, Lydia English Teacher
Smith, Kevin Social Studies Teacher
Tabano, Dane English Teacher
Tapp, Ian Physics Teacher
Uhrich, David Science Teacher
Valle, Ricardo Music Teacher
Vallese, Dianne Special Education Teacher
Vanderschuere, Katharine English Teacher
Vicari, Joan Librarian
Walter, Camala English Teacher
Weaver, Daniel Science Teacher
Wheeldon, Gregory TV/Media Teacher
Williscroft, Geralyn English Teacher
Williscroft, Michael Special Education Teacher
Wohlrab, Aaron Science Teacher
Zammit, Keith Science Teacher

Allegretto, Kristi Secretary to Vice Principal, Attendance
Beattie, Andrew Educational Support Office Aide
Beese, Paul Educational Support Custodian
Bell, Katelyn Para Professional Instructional Aide
Brook, Laurance Educational Support Security
Canty, Jeffrey Educational Support Custodian
Clearkin, Cheryl Educational Support Foods
Darcusio, Raymond J Educational Support Maintenance
Dattilo, James Educational Support Security
DiFulio, Nicholas HVAC Manager
Donoghue, Kimberly Educational Support Foods
Dwyer, Colleen Guidance Secretary
Evans, Ashley Para Professional Aide
Ewing, Ronald Para Professional Special Education Instructional Aide
Geller, Jill Nurse Assistant/Aide
Gilroy, Gerard Educational Support Custodian
Hill, Ralph Para Professional Aide
Hillemann, Janice Educational Support Library Aide
Holder, Karen Educational Support Foods
Hudson, Jesse Educational Support Custodian
Hurley, Nancy Para Professional Instructional Aide
Johnson, Anthony Educational Support Custodian
Jones, Sheila Educational Support Custodian
Kafkalas, Deborah Educational Support Foods
Martin, Joanne Para Professional Instructional Aide
Mateer, Maria Para Professional Instructional Aide
McComb, Mickie Educational Support Aide
Mecouch, Donna Secretary to the Vice Principal
Pendleton, Gail Secretary, Accounting
Rogers, Janice Educational Support Custodian
Schweim, Nicole Educational Support Foods
Segich, Mari-Anne Educational Support Foods
Shea, John Educational Support Custodian
Shiffler, Edward Educational Support Custodian
Smith, Gretchen Educational Support Foods
Snyder Jr., Hubert Head Custodian
StClair, Lisa Educational Support Office Aide
Sykes, Kathryn Secretary to the Principal
Torcasio, John Para Professional Special Education Aide
Totten, Peggy Educational Support Office Aide
Vitale, Melanie Para Professional Special Education Instructional Aide
Wallenstein, Karen Para Professional Instructional Aide
Wildman, James Educational Support Maintenance
Williams, Charlotte Educational Support Foods

Banks, Christopher Counselor
Casteen, Laurie Speech Language Pathologist
Kuhlberg, Andrea Counselor
McDowell Campo, Mary Louise Counselor
Millar, Rosemary School Nurse
Sacs, Lauren Student Assistant Coordinator
Corcoran, Margaret Extension School
Martin, Ray Guidance Team Leader
Oves, Tobi College & Career Counselor
Roach, Edith Counselor