Andersen, Amy American Sign Language Teacher
Ballezzi, Thomas Math Teacher
Barnes, Christine English Teacher
Baruffi, Paul Special Education Teacher
Brigden, Wayne Science Teacher
Bristol, Andrew Social Studies Teacher
Bruno, John Psychology Teacher
Burke, Shawn Math Teacher
Capizola, Giovanna World Language Teacher
Casteen, Laurie Speech Language Pathologist
Castellini, David Technology Teacher
Cathcart, Debbie Business Technology Teacher
Chojnacki, Bryan Social Studies Teacher
Citta, Robert Science Teacher
Clark, Chris Social Studies Teacher
Clarke, Elizabeth Math Teacher
Colon-Smith, Brenda World Language Teacher
Conroy, James Special Education Teacher
Cook, Corrine Family and Consumer Science Teacher
Cooney-Carroll, Rubina Art Teacher
Cox, Heather Art Teacher / Yearbook Advisor
Cox, Sonja Team Leader-Departement of Mathematics
Cox, Tym Social Studies/Music Teacher
Cunningham, Kelly English Teacher
Daniel, Barbara Social Studies Team Leader
Dean, Jennifer Science Teacher
DeLeo, Anthony Social Studies/Special Education Teacher
DeRose, Lisa Extension School English Teacher
DiBartolo, Angelo Social Studies Teacher
Dill, Michelle Math Teacher
DiLorenzo, Georgina World Language Teacher
DiMatteo, Samantha Math Teacher
Dolinsky, Charles Special Education Teacher
Earl, Brent Business Technology Teacher
Elco, Sharon French Teacher
Ferrante, David Technology Teacher
Fleming, Mimi Social Studies Teacher
Flood, Sean English
Frederick, Thomas Special Education Teacher
Georges, Catherine Science Teacher
Ghanavati, Kathleen Science Teacher
Greenfield, Mary World Language Teacher
Grimley, Eric Social Studies Teacher
Halliday, Kelly Math Teacher
Henry, Trish Social Studies Teacher
Humes, Kevin English Teacher
Jesperson, Kim Math Teacher
Johnson, Walter TV/Media Teacher
Kelley, Timothy Health & Physical Education Teacher
Kelly, Beth Health & Physical Education Teacher
Kelly, Patricia Special Education Teacher
Keyser, Ian Biology Teacher
King, Brian Latin & Greek Teacher
Kline, Catherine Health & Physical Education Teacher
Kohl, Amy English Teacher
Lashley, Terri World Language Team Leader
LaTorre, Abby Health & Physical Education Teacher
LaTorre, Joseph Health and Physical Education Teacher
MacDonald, Tara English Teacher
Masters, Beverlee Special Education Teacher
Matthews, Sean Health & Physical Education Teacher
Matusz, Paul Art Teacher
McCoy, Jenna English Teacher
McGrath, Shane Health and Physical Education Teacher
McMaster, Nicole Special Education Team Leader
McNally, George Math Teacher
McNally, Wendy Math Teacher
Mensinger, Craig Business and Technology/Performing Arts Team Leader
Merighi, Maureen Business Teacher
Miley, Lauren Spanish Teacher
Millar, Rosemary School Nurse
Morrison, Alyssa-Rae Health & Physical Education Teacher
Musick, Kathleen Health & Physical Education Teacher
Nickles, William Business Technology Teacher
Norton, Sharon Business Technology Teacher
O'Neill, Lisa Special Education Teacher
Palmer, Adriana Art Teacher
Palmer, Susan Math Teacher
Palomeque, SeƱora Spanish Teacher
Pesda, Michelle English Teacher
Pesda, William Social Studies Teacher
Plamantouras, George World Language
Pohlidal, Kirby Family & Consumer Science Teacher
Pomatto, Michael Science Teacher
Purdue, Mr. Social Studies Teacher
Rainear, Scot Math Teacher
Reinhold, Daniel Science Teacher
Ritti, Edward Math Teacher
Rockey, Walter Science Teacher
Santoro, Rebecca English Teacher
Schkeeper, Brian Music Teacher
Schmid, Ashley English As A Second Language Teacher
Schwartz, Donna Music Teacher
Sera, Jennifer Math Teacher
Smith, Kevin Social Studies Teacher
Tapp, Ian Physics Teacher
Uhrich, David Science Teacher
Vallese, Dianne Special Education Teacher
Vicari, Joan Librarian
Walter, Camala English Teacher
Weaver, Daniel Science Teacher
Wheeldon, Gregory TV/Media Teacher
Williams, Ivory School Social Worker
Williscroft, Geralyn English Teacher
Williscroft, Michael Special Education Teacher
Wohlrab, Aaron Science Teacher
Zammit, Keith Science Teacher
Zucaro, Kaitlyn English Teacher